Patron

Bogusław Kaczyński

„Moim pragnieniem jest oczarować jak najszersze rzesze ludzi czarem sztuki. Pokazać, że sztuka jest tak piękna i że życie człowieka, który pokochał sztukę i poddał się sztuce jest piękniejsze, jest wartościowsze, że po prostu na tym smutnym świecie, w tej naszej rzeczywistości, która niesie tyle rozczarowań, tyle klęsk, tyle trosk, tyle smutku i tyle łez, sztuka jest jedynym wybawieniem, jest takim katharsis. Dzięki sztuce naprawdę warto żyć”…

Słowa te wypowiedział w jednym z wywiadów dla telewizji Bogusław Kaczyński, człowiek niezwykły, pasjonat. Człowiek, który pokochał sztukę nade wszystko i całkowicie się jej poświęcił pragnąc jednocześnie zarazić wszystkich swoją wielką do niej miłością, co czynił przez całe swoje życie. Niestety, przedwcześnie odszedł nie mogąc dokończyć swojego dzieła. Pozostawił nas z uczuciem wielkiego niedosytu.

Fundacja Orfeo powołana przez Pana Bogusława pragnie kontynuować zaczęte przez niego dzieło. Chcemy wspierać i promować młode talenty, tworzyć koncerty, organizować widowiska, spotkania i recitale, aby nadal przybliżać piękno sztuki i rozbudzać w ludziach miłość do muzyki i sztuki, aby jak powiedział nasz patron… “Dzięki sztuce naprawdę warto było żyć.”

Pragniemy jednocześnie przybliżyć Państwu postać naszego patrona. Pokazać jakim był człowiekiem nie tylko podczas koncertów na galowo w muszce i surducie, ale także w domu. Chcemy pokazać dotąd niepublikowane zdjęcia, przybliżyć jego rodzinę, opowiedzieć o jego przyjaźniach, podróżach i marzeniach. O wszystkim co tworzył i co pozostawił po sobie i jak zapamiętali go inni.

Czytaj Biografię