29.01.2021, POS, KKP
29 stycznia o godzinie 19.00 Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na karnawałowy koncert online “Wielka sława to żart”, który będzie dostępny w sieci do końca niedzieli 31 stycznia. Usłyszymy najpiękniejsze arie, walce i zabawne polki, a także szlagiery muzyki operowo-operetkowej w interpretacji znakomitego śpiewaka Łukasza Gaja. Orkiestrą dyrygować będzie maestro Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej od 1990 roku, biorący wielokrotnie udział w festiwalach muzycznych, między innymi Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego.
Organizator korzysta z licencji udzielonej przez Fundację ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego na używanie tytułu “Wielka sława to żart”, chronionego jako słowny znak towarowy w Urzędzie Patentowym RP.
Bilety na transmisję online w cenie 10 zł są do nabycia:
– w kasie biletowej POS,
– na stronie internetowej www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup bilet”,
– w serwisie Bilety24.pl,
– na stronie www.live.bilety24.pl Sprzedaż biletów zakończy się 31 stycznia 2021 o godz. 21:00.
Tenor Łukasz Gaj rozpoczął edukację muzyczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Tarnowie w klasie dr Alicji Płonki. Naukę kontynuował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr hab. Macieja Bartczaka, gdzie w 2008 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Współpracuje z Operą Wrocławską, Operą Krakowską, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską i Teatrem Wielkim w Łodzi. Występował w większości polskich filharmonii oraz na licznych festiwalach m. in: Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busko-Zdroju, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal im. Adama Didura w Sanoku. Ma w swoim repertuarze ponad 30 partii operowych i operetkowych. Oprócz działalności artystycznej jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
Sławomir Chrzanowski od 1990 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1986 roku ukończył Teorię Muzyki, a w 1989 Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Już podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych. W latach 1985-1990 prowadził orkiestry- kameralną i symfoniczną Państwowego Liceum Muzycznego w Katowicach. Wraz z tymi zespołami uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych (Festiwal Orkiestr Kameralnych w Ahrensburgu – Niemcy, ”Musica senza frontiere” w Bolonii-Włochy), występował także w Berlinie na specjalnym koncercie z okazji 50 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W 1987 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze (u prof. Kurta Sanderlinga), gdzie prowadził koncert finałowy. W 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Dyrygował na wielu festiwalach, ponad 90 razy prowadził koncerty – również wielkie imprezy charytatywne – z udziałem słynnego na całym świecie polskiego tenora Wiesława Ochmana. Dokonał kilkunastu nagrań CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
W latach 1991-1995 Sławomir Chrzanowski był Dyrektorem Artystycznym Filharmonii Rybnickiej. Dyrygował ponad 70 orkiestrami na świecie, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, a także NOSPR w Katowicach i Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Regularnie występuje z orkiestrami czeskimi: Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w Ołomuńcu oraz Karlovych Varów, a także zespołami operowymi w Krakowie, Bytomiu, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi i Lwowie. Współpracuje z teatrami muzycznymi, w 2006 r. przygotował premierę „Wesołej wdówki” Lehara w Warszawie, zaś w roku 2019 ”Kandyda” Bernsteina w Krakowie. Podczas swoich koncertów dokonał wielu światowych prawykonań utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Gheorge Zamphira.
Kilkakrotnie gościł w USA, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej, oraz zajęcia w mistrzowskiej klasie dyrygentury (Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg). Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA). W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki – Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej, oraz Orchestra Hall w Chicago – z koncertem Trzech Polskich Tenorów inaugurującym nowy sezon koncertowy Paderewski Symphony Orchestra. Od roku 2004 stale współpracuje ze słynną orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w roku 2005 zadebiutował w Chinach, prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ave Maria” w Czeladzi. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: ”Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji”, Złotej Odznaki – Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrody Prezydenta RP za długoletnią służbę, ”Glorii Artis”, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Zabrza, Nagrody magazynu Why Story „Lider z powołania”.
Informacja dla Widzów koncertu online:
– Koncert online rozpocznie się dnia 29 stycznia 2021 o godzinie 19:00.
– Koncert transmitowany będzie na stronie: https://live.bilety24.pl/
– Kodem dostępowym do streamingu jest numer (kod biletu), znajdujący się na górze biletu, który otrzymają Państwo jako załącznik pdf w mailu z potwierdzeniem transakcji zakupu.
– Kod umożliwia dostęp do transmisji online z wydarzenia “Wielka sława to żart” – koncert karnawałowy. Transmisję można odtwarzać wielokrotnie, do dnia 31 stycznia 2021 do godziny 23:59.
– Prosimy uważnie wpisywać kod na stronie dostępu do transmisji i nie udostępniać go osobom postronnym.
Jak odebrać transmisję:
1. Wejdź na stronę: https://live.bilety24.pl/
2.Wybierz wydarzenie 29.01.2021 “Wielka sława to żart” – koncert karnawałowy. Naciśnij “Przejdź do transmisji”,
3. Wpisz kod biletu,
4. Kliknij przycisk „Wejdź”.
Poniżej kilka przydatnych informacji:
• Transmisję można oglądać na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie.
• Jeśli urządzenie, na którym odbierają Państwo transmisję, straci połączenie z Internetem, po nawiązaniu ponownego połączenia z siecią, logujecie się Państwo tym samym kodem.
• Kodem można logować się wielokrotnie, ale tylko na jednym urządzeniu.
• Materiały transmitowane są z dźwiękiem. Jeśli komputer nie posiada wbudowanych głośników, należy je podłączyć lub do urządzenia można podłączyć słuchawki.